Опитвайки се да увеличи броя на платените си абонаменти, New

...
 Опитвайки се да увеличи броя на платените си абонаменти, New
Коментари Харесай

New York Times намалява броя на безплатните статии

 Опитвайки се да усили броя на платените си абонаменти, New York Times понижава от през днешния ден двукратно броя на месечно безплатните публикации, предава Bloomberg. 
От петък множеството клиенти, които не си заплащат, ще могат да четат единствено пет публикации, а не 10, преди да бъдат помолени да стартират да заплащат.

Това е първата смяна в системата за заплащания от пет години насам. Основният абонамент за вестника с безграничен достъп до уеб страницата и всички новинарски приложения коства 15 $ на месец.

Скандалите към администрацията на Доналд Тръмп и обвиняванията в полово принуждение в Холивуд към този момент способстваха за повишаването на абонаментите на Times, които скочиха с 60% през септември по отношение на същия интервал година по-рано до 2,5 млн.

С девиза си за публицистика " на най-високо равнище " Times реши, че това е подобаващият миг да опитва с по-лимитирано гратис даване на онлайн наличие, споделя Мередит Копит Левиън, изпълнителен вицепрезидент и основен действен шеф на New York Times Co.

„ Това е доста парещ новинарски цикъл “, споделя Левиън. " Смятаме, че в този момент е добър миг да демонстрираме на хората, че висококачествената публицистика е нещо, за което би трябвало да се заплати ", добавя тя.

Тъй като Фейсбук и Гугъл превземат все по-голям дял от пазара на онлайн реклами, издателите – от New York Times до Conde Nast, се пробват да реалокират своя дигитален бизнес от продажба на реклами към увещание на читателите да заплащат за публицистиката им.

Насърчен от търсенето на вести към президента Доналд Тръмп, абонаментният бизнес на Times процъфтява през миналата година. Times прибавя 154 хиляди цифрови абонамента през последното тримесечие, което е 14% нарастване на броя на новите клиенти на годишна база,  макар че доста от тях са се записали посредством промоционални покупко-продажби и могат да се откажат когато и да е.

Този взрив се отразява и на цената на акциите на Times Co., които скачат с 41 на 100 тази година. 
По публикацията работиха: Бойчо Попов, редактор Миглена Иванова
Източник: klassa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР